עדנה קנטי | מספרי סיפורים לאירועים, מספרת סיפורים למבוגרים, תוכן לאירוע איכותי

מספרי סיפורים או סטנדאפיסטים?

“את הסטנדאפיסטית?” הם שואלים אותי לפעמים, כשהם רואים אותי נסחבת עם הכיסא ועם המזוודה שבה יושבת מערכת הקול. 
למה שלא ישאלו אם אני הסטנדאפיסטית? על הלוח, בכניסה למועדון הקיבוץ או המושב, בחדר המורים או בלובי של המלון, כתוב בפירוש “עדנה קנטי, סטנדאפיסטית”.
אני כבר לא תמיד טורחת לתקן ואני אומרת שכן, אני הסטנדאפיסטית שהאחראי או האחראית על התרבות הזמינה על מנת להנעים להם את הזמן.

מספרי סיפורים לאירועים - הופעה של סיפורים

אבל כשאני עולה על הבמה מול האנשים שמחכים לערב הסטנד אפ, אני פותחת ואומרת “ערב טוב, אני עדנה קנטי ואני מספרת סיפורים”. מספרת סיפורים ולא סטנדאפיסטית. כי באמת, אני מספרת סיפורים, חלקם אמיתיים, חלקם עברו על יד האמת, סיפורים שאני כתבתי. סיפורים מצחיקים. זה שהסיפורים מצחיקים עד דמעות לא אומר שההופעה היא הופעת סטנד אפ, זו הופעה של סיפורים, שיש להם התחלה, אמצע, עלילה, התפתחות בעלילה ולבסוף הפאנץ הבלתי נמנע.

אני יודעת למה האחראים על התרבות אוהבים לכתוב “סטנדאפיסטית”. כי הם יודעים שזה מה שמוכר. סטנד אפ זה עכשיו באופנה. רק בסוף ההופעה הם מבינים שבשונה מסטנד אפ, סיפורים הם חומר שהקהל שומע, מקשיב, מזדהה, מוצא את עצמו בסיפורים ולבסוף זוכר אותם, אפילו שנים אחר כך.

מספרי סיפורים לאירועים - לעבור מסע ביחד

בהופעה של סיפורים הקהל עובר איזה שהוא מסע יחד עם העומד על הבמה. כמו בסטנד אפ, אין חציצה בין הבמה לבין הקהל, לא פעם אני מפנה שאלות אל הקהל. אנשים אוהבים את זה, כמובן, בתנאי שהאמן לא מעליב או פוגע בהם רק כדי לגרוף עוד קצת צחוק. אני מספרת למשל שיש במשפחה שלי שולחן גדול, על השולחן מפת תחרה יפיפיה ועליה? וכאן הקהל נדרש לענות, ותמיד יש מי שיודע או יודעת את התשובה, שעל המפה היפה יש ניילון. כשאני מספרת על הנכדה שלי, אני תמיד שואלת אם יש נכדים לאנשים בקהל ותמיד אני שמחה לראות את המבטים המתמוגגים של אלה שזכו לנכדים.

כאשר אני מספרת על הנשיקה הראשונה שלי, אין אחד בקהל שלא זוכר את שלו, רק ששלי נגמרה בקטסטרופה, עד היום כואב לו. כשאני מספרת שאימא של בעלי לא רצתה אותי כי אני לא מהשבט הלבן לגמרי, תמיד יש מישהו או מישהי שעברו את אותו מסע מעליב, רק כשאני מספרת שבכיתה ד’ בבית ספר חב”ד הבנות ישבו בארבעה טורים כאשר הן ממויינות לפי רמת הכינים, רק אז, אני זוכה למבטי אי אמון, לבד מפעם אחת יחידה, שמישהי מחדרה סיפרה לכולם שגם אצלה בבית הספר הפרידו בין הילדים עם הכינים לבין אלה “הנקיים”.

מספרי סיפורים לאירועים - להצליח לספר את הסיפורים בבית

אם אתם רוצים לצחוק שעה שלמה ולעבור מפאנץ לפאנץ ובסוף לא בטוח מה תזכרו, כנראה שסטנד אפ ממש תפור עליכם. אם אתם מחפשים לצחוק שעה שלמה, ויחד עם זה לבכות ולהזדהות, ואחרי זה לזכור, ואפילו להצליח לספר את הסיפורים בבית, כנראה שאתם צריכים מספרי סיפורים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן