הופעות לוועדי עובדים - תוכן איכותי ל- ערבי גיבוש

עדנה קנטי | רעיונות לערב גיבוש עובדים או תוכן מקורי ל- ערב צוות לעובדים

יש משהו מקסים בהופעה בפני אנשים בערב, ופגישה איתם למחרת בבוקר.
לא פעם אני מופיעה בפני קבוצה של אנשים ממקום עבודה כאשר הם נופשים במלון בים המלח, אילת או קיסריה. אחרי ההופעה בערב, הם הולכים לישון, מעכלים את החומרים ששמעו. הם נזכרים כי גם אימא שלהם, או סבתא שלהם לא התחתנה מתוך אהבה, מישהו סגר עסקה עם מישהו ובאו אליה ואמרו : תכירי בבקשה, זה בעלך. הם נזכרים איך גם הם, או ההורים שלהם, גרו בבית בו המקלחת הייתה בחוץ והם התקלחו פעם בשבוע, עם ליפה שהשאירה אותם מדממים. הם נזכרים בסיפורי העלייה והקליטה שלהם, או של הוריהם בעיר, בעיירה או במושב. ואז, בבוקר, אני קמה לאכול ארוחת בוקר בחדר האוכל של המלון. האנשים שהלכו לישון עם הסיפורים שלי קוראים לי, מבקשים שאשב לידם. עכשיו הם רוצים שאני אקשיב לסיפורים שלהם. אין כיף יותר גדול מלשמוע סיפורים שהתעוררו אצל אנשים בראש או בלב, אחרי שהם שמעו את הסיפורים שלי.

הופעות לוועדי עובדים - סיפורי אהבה

היא התקשרה להזמין אותי להופיע בחברה שלה. כמו תמיד, שאלתי מי הקהל. חברת הייטק ביקנעם, רובם גברים רובם בגילים 25 עד ארבעים. קצת נבהלתי. הייטקיסטים צעירים מאזור התעשיה ביקנעם הם לא הקהל שהייתי חושבת שיתפעלו מסיפורי האהבה והילדות שלי. אני רגילה לקהל אחר. היא הרגיעה אותי ואמרה שמאחר והיא ראתה את ההופעה שלי, היא בטוחה שהם יתמוגגו. הגעתי קצת מודאגת לאולם. ישבו שם הרבה גברים, רובם צעירים, ומעט נשים. בשורה הראשונה ישב זוג שנראה עדיין בירח דבש. אני מכירה את הופעות הסטנד אפ כאשר הסטנדאפיסטית יורדת על יושבי השורה הראשונה.

הופעות לוועדי עובדים - לשלב את הקהל

אני אף פעם לא יורדת על הקהל, אני משלבת אותו. שאלתי אותם כמה שאלות והסתבר שהם הכירו בעבודה, התחתנו לא מכבר והם עדיין מרגישים בירח דבש. זה הספיק כדי להפוך אותם למסמר הערב. כל סיפורי האהבה התייחסו גם אליהם, דווקא אותה שאלתי אם היא זוכרת את הנשיקה הראשונה שלה. דווקא אותו שאלתי אם גם הוא ניסה להרשים אותה בסיפורי הגבורה שלו בצבא (הסתבר שהוא היה מג"ד בצנחנים). כל הקהל, שליווה משך החודשים האחרונים את סיפור האהבה שלהם, התמוגג מהחיבור בין הסיפורים שלי לבין הסיפור של הזוג שמקום העבודה היה המצע עליו צמחה האהבה שלהם. בסוף ההופעה, בין התודות, הנשיקות והכיף שלא נגמר, לא הבנתי למה דאגתי כל כך.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן